Як діяти при викиді хлору або аміаку


ХЛОР – газ жовто-зеленого кольору з різким задушливим запахом, важчий за повітря. Ознаки ураження – різкий біль у грудях, паління і різь у очах, сльозотеча, нестерпний сухий кашель, набряк легень. При високих концентраціях потерпілий задихається, обличчя синіє, він кидається, втрачає свідомість.

Заходи першої допомоги: Свіже повітря. Забезпечити доступ кисню. При відсутності дихання зробити штучне дихання. Спокій, зігрівання. Слизисту і шкіру промити 2 % розчином соди не менше 15 хвилин. Госпіталізувати.

 

АМІАК – безколірний газ з різким задушливим запахом, легше за повітря. Ознаки отруєння – прискорене серцебиття, нежить, першіння та біль у горлі, слинотеча, осиплість. Важке отруєння – різь в очах, почуття стислості і болю в грудях, сильний приступообразний кашель, задуха, головний біль, біль у шлунку, блювота, порушення координації рухів, маячний стан.

Заходи першої допомоги: винести постраждалого на свіже повітря. Забезпечити доступ кисню. Промивати порожнину роту, горло, ніс за допомогою води з додаванням лимонної кислоти протягом близько 10-15 хвилин. Промити відкриті ділянки шкіри. Звернутися до лікарняного закладу.

 

Готуйтеся до хіматаки противника завчасно!

  • Для цього знайдіть дві пляшки з під води і розведіть в них такі розчини:
  • в одній – зробіть содовий розчин і підпишіть маркером ХЛОР, вкажіть стрілочку вверх, тобто коли почуєте запах хлору, потрібно намочити марлю, шарф, хустку тощо в цьому розчині та йти до гори, чим вище підійматися вверх! (Так як хлор важчий за повітря, він розповсюджується в низини, до підвалів, нижчих поверхів будівель);
  • у другій пляшці розведіть оцет або лимонну кислоту з водою співвідношенням 1:3 !

Підпишіть її маркером АМІАК, стрілочку намалюйте до низу! Тобто, відчули запах аміаку, змочуємо цим розчином ганчір’я, чи що є під рукою, за наявності, надіваємо окуляри чи маску для плавання і негайно прямуємо вниз, у підвал, лягаємо на підлогу! (Так як аміак легший за повітря, він розповсюджується до гори, до вищих поверхів будівель).

Стрілочки малюємо для того, щоб в екстремальній ситуації не гадати куди бігти та що і чим змочувати! Підготуйте все, нехай краще не знадобиться, але і шукати не будете, коли все буде під руками!

Пам’ятайте, грамотні і своєчасні дії рятують життя!