Як розпізнати політ ракети та убезпечити своє життя


Як правило, підльотний час ракети дуже невеликий. Ракета летить швидко, на невеликій висоті. Існує вірогідність, що сигнал оповіщення про повітряну тривогу буде ввімкнутий з запізненням. Такі випадки вже траплялися в різних областях країни. Це несе велику небезпеку для населення, так як ракети мають значну руйнівну силу і у випадку їх застосування по цивільній інфраструктурі можуть привести до людських втрат. Однак ракету можна помітити та зреагувати. Якщо це залп реактивної установки, його можна побачити. Вночі – це яскравий спалах на обрії, а вдень – димні сліди ракет. Звук ракети, що летить нагадує свист із шурхітом.

 

ДІЇ ПІД ЧАС РАКЕТНОГО ОБСТРІЛУ

Під час тривоги перейдіть до безпечного приміщення відповідно до розрахункового часу, який ви маєте. Якщо це багатоповерховий будинок, то треба перебувати як мінімум на два поверхи нижче за дах. При наявності всього трьох поверхів обирайте середній. Не стійте на прольоті та сядьте на сходи. Не рекомендовано збиратися групою людей у місці падіння або перехоплення ракети, бо скупчення несе небезпеку через ризик ураження уламками перехоплених ракет або повторного залпу. Якщо ви помітили на землі ракету, повідомте про це поліцію або службу безпеки і не підпускайте на це місце допитливих.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ ЗАХИЩЕНИЙ ПРОСТІР

Обирайте, за можливістю, дістатися до безпечного простору з урахуванням доступного вам часу. Безпечним простором є: захисна споруда, внутрішній під’їзд без вікон, внутрішнє приміщення, де мінімально зовнішніх стін, вікон та дверей, тощо.

Не обирайте душ або туалет, тримайтеся подалі від кераміки, фарфору та битого скла. Якщо ви на вулиці на забудованій території, зайдіть до сховища або найближчої будівлі. Коли ви на відкритому просторі, лягайте на землю та закрийте голову руками. Найменш вразливе місце при попаданні ракети – якомога ближче до землі. Під час перебування у легкій споруді, при відсутності захищеного простору, варто вийти на вулицю, лягти на землю і закрити голову руками.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗНАХОДИШСЯ В АВТОМОБІЛІ

Потрібно зупинитися на узбіччі, вийти з автомобіля та зайти до найближчої будівлі чи сховища. Якщо ви не встигаєте дістатися до будівлі, залиште автомобіль і віддалитися від нього на безпечну відстань (не залишатися на узбіччі, переступити через бар’єрну огорожу), лягти на землю і закрити голову руками. Тільки якщо немає можливості вийти з автомобіля, слід зупинитися на узбіччі і пригнутись нижче рівня скла. Важливо відзначити – автомобіль не захищає від уламків ракет та снарядів.

Якщо під час тривоги люди перебувають у міському автобусі, його водій повинен зупинитися на узбіччі та відчинити двері для пасажирів. Якщо вони не встигають дістатися до будівлі, треба пригнутися нижче рівня вікон і прикрити голову руками.

Якщо ви у потягу, теж пригніться нижче рівня вікон і закрийте руками голову.

 

ВАЖЛИВО!!! Не виходьте з укриття хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, він може повторитися.